Кина хром легура Леене Брусни Тркалезна челик Cylpebs фабрика и производители | Lingguang

Хром легура Леене Брусни Тркалезна челик Cylpebs

Краток опис:

(1) Висока цврстина:  површина цврстина на кастинг железо топки е да HRC 58-65. На толеранција на цврстина на јадрото и површина цврстина не е завршена 2HRC;

(2) Добар Влијание жилавост:  влијанието цврстина на хром топки е повеќе од 4J / cm²;

(3) Ниска Скршени Гласај:  вистинските скршени стапка не повисока од 1%;

(4) Добра отпорни на абење:  стапката носење на високи леано железо топката е 30-50g / тон во индустријата за цемент, 350-430g во рудници за злато, па дури и се намали во некои железо рудници.


детали за производот

Тагови производ

Поени продажба на кастинг мелење cylpebs

(1) Висока цврстина:  површина цврстина на кастинг железо топки е да HRC 58-65. На толеранција на цврстина на јадрото и површина цврстина не е завршена 2HRC;

(2) Добар Влијание жилавост:  влијанието цврстина на хром топки е повеќе од 4J / cm²;

(3) Ниска Скршени Гласај:  вистинските скршени стапка не повисока од 1%;

(4) Добра отпорни на абење:  стапката носење на високи леано железо топката е 30-50g / тон во индустријата за цемент, 350-430g во рудници за злато, па дури и се намали во некои железо рудници.

信息 4


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас