ИЗБРАНА

МАШИНИ

производи

Low chrome casting grinding ball is widely used in cement, metal mining, power plant and chemical industry etc.. The hardness reaches up to 58HRC(the surface and inner...

Low chrome casting grinding ball is widely used in cement, metal mining, power plant and chemical industry etc.. The hardness reaches up to 58HRC(the surface and inner...

МЕТОДИ НА МАШИНАТА алатки може ПАРТНЕР

Со вас секој чекор од патот.

Од изборот и конфигурирање на правото
машина за вашата работа е да ви помогнеме да се финансира купување кој генерира забележлива профит.

МИСИЈА

ИЗЈАВА

Xuzhou Lingguang отпорни на абење материјал копродукции, Ltd е основана во 2008 година и се наоѓа во Xuzhou ПЕИ Каунти, во родниот град на Xuzhou, познат историски и културен индустрија. Тоа е професионална носат отпорни материјали производителот со производство, продажба и сервис. Тоа главно се произведува топката мелница облоги, високо-среден и низок хром легура на челик топки, челик фалсификување дробилката заб плоча, главно се користи во рударството, електрична енергија, хемиски и други индустрии.

Low chrome casting grinding ball is widely used in cement, metal mining, power plant and chemical industry etc.. The hardness reaches up to 58HRC(the surface and inner...

последните

ВЕСТИ

 • The role and classification of wear-resistant materials

  Wear-resistant materials are the core of the field of new materials and play an important role in promoting and supporting the development of high-tech. In the field of global new materials research, wear-resistant materials account for about 85%. With the advent of the information society, speci...

 • New Year Purchase Of Steel Ball Factory

  On the occasion of the new year, we warmly welcome Belarusian friends to visit Xuzhou Lingguang Wear-resistant Material Co., Ltd. To inspect our company’s office environment, processing and production workshop, and process flow. Cooperation consensus. Lingguang Steel Ball Factory is willin...

 • Челик FC издржувам Тартана Ѓаволи за напредување во квалификациите Open Cup

  Во битката помеѓу двата тима Питсбург кои меѓусебно се познаваат многу добро, upstart челик FC влечат далеку од Тартана Devils FC во продолженијата, победувајќи го својот Голема Питсбург лига (GPSL) ривали од 3-1, за да преминете на третиот круг на Ламар лов на US Open првенство квалификациите. Челик FC одговори ...

 • Истражување историјата носат отпорни материјали

  Носат отпорни материјали се основни на нови материјали и игра важна улога во промовирање на развојот на хај-тек. Со доаѓањето на информатичкото општество, специјални носат отпорни материјали играат важна улога во промовирање и поддршка на развојот на хај-тек. Клучот materi ...

 • Детали за видовите на топката мелница облоги и нивните улоги

  Како традиционално носат отпорни материјали, лагер топката мелница обезбедува добра заштита на внатрешниот ѕид на витло. Според многу години на искуство на производителот, ако лагер топката мелница е направен во различни форми, тоа може многу да ја подобри мелење ефект на топката ...